Skip links

Sanattan Haberiniz Olsun.

Ana Sayfa

İstanbul Modern’in yeni binası açıldı

8 Haziran 2023

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern’in yeni binası ve sergileri ziyarete açıldı. İstanbul Modern’in yeni binası, dünyadaki simge kültür sanat kurumları ve müzelerin mimarisinde imzası olan Renzo Piano’nun kurucusu olduğu Renzo Piano Building Workshop (RPBW) tarafından tasarlandı. Renzo Piano’nun Türkiye’deki ilk projesi olma özelliğini taşıyan yeni bina, İstanbul’a nitelikli mekân kazandırma amacıyla her türlü kültür-sanat ve eğitim faaliyetine olanak tanımak üzere ziyaretçiyi odağına alarak planlandı. Açılış töreni ileri bir tarihte gerçekleşecek olan İstanbul Modern’in yeni binası, müzenin kurucu sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu ve ana sponsoru Doğuş Grubu-Bilgili Holding’in ortak katkısıyla inşa edildi.

Kategoriler: Haberler

Venedik mimarlık bienali

5 Haziran 2023

Dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden biri olan 18. Uluslararası Venedik Bienali Mimarlık Sergisi, 20 Mayıs-26 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Açık çağrı ve iki aşamalı değerlendirmenin ardından Seçici Kurul, sergilenecek projeyi belirledi. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) koordinasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilen Türkiye Pavyonu’nda sergilenecek. Mimari ve kentsel tartışmalara özgün bir bakış açısı getiren seçilen proje, dünyada olduğu kadar Türkiye’de de güncel ve önemli bir soruna odaklanıyor.

Kategoriler: Haberler

Global sanatçılar ‘Kau Wela’ sergisinde buluştu

1 Haziran 2023

Dünyaca ünlü 15 sanatçının resim, dijital art, enstalasyon ve mix media tekniklerinden hayata geçirdiği 45 eser, Renko London organizasyonu ve Renk Erbil küratörlüğünde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide; Devrim Erbil, Emin Çizenel, Sakit Mammadov, Ali Atmaca, Bahri Geno, Çetin Erokay, Çiğdem Erbil, Joanna Gilbert, Yiğit Yazıcı, Nedim Nazerali, Barış Sarıbaş, Darko Mesek, Kinnari Saraiya, Ayşen Karakaya ve Renk Erbil’in yaz kavramı etrafında şekillenen eserleri yer alıyor. İçinde bulunduğu lokasyonların kültürünü yansıtan mimari yapılara değer katarak yaşam stili belirleyen The Stay grubunun en yeni oteli The Stay Boulevard Nişantaşı, ev sahipliği yaptığı sergilere bir yenisini daha ekliyor.

Kategoriler: Haberler
İncele
Kaydır
Soul Fabrik